BIOrę - SKLEP ZERO WASTE W POZNANIU

POZNAJCIE NAS!

Jesteśmy jedynym w Poznaniu, trzecim założonym w Polsce sklepem Zero Waste. Głównym celem naszej działalności jest uświadamianie potrzeby ograniczania produkcji śmieci - dla naszego zdrowia i dla dobra naszej planety. Dbałość o środowisko naturalne i oszczędne korzystanie z zasobów, jest zawsze naszym priorytetem. Sprzeciwiamy się powszechnie przyjętemu rozwiązaniu, w którym coś tak nietrwałego jak jedzenie (krótkie daty ważności) jest pakowane w coś tak niezniszczalnego jak plastik (długość życia - paręset lat). Sprzeciwiamy się bezmyślnemu niszczeniu środowiska, od którego zależymy. Nie godzimy się na to, żeby być zależnym od wielkich producentów/koncernów/marketów, które w imię zwiększania swoich zysków oferują nam coraz niższej jakości jedzenie zapakowane w coraz więcej plastiku. Nie chcemy patrzeć jak dostępna na rynku żywność powoli sama zamienia się w plastik. 

 

Dlatego właśnie powstaliśmy i dlatego też działamy w taki sposób, aby zapewniać łatwy dostęp do najlepszej jakości jedzenia oraz promować zdrowy sposób odżywiania przy jednoczesnym jak najmniejszym generowaniu odpadów. W naszym sklepie nie znajdą Państwo foliówek - wszystkie produkty sprzedajemy wyłącznie na wagę lub w słoikach. Żadne sprzedawane u nas produkty nie są konfekcjonowane w plastikowe opakowania. Pakujemy zakupy Klientów w papierowe torebki lub w szkło. Towarujemy się produktami w ogromnych objętościach, po to, by maksymalnie ograniczyć produkcję śmieci. Kupienie towaru do sklepu to nie lada wyzwanie - niewielu dostawców jest zainteresowanych punktami takimi, jak nasz. Dzięki temu, że poszczególne produkty kupujemy od razu w wielkich opakowaniach, mamy bardzo wysokiej jakości żywność w bardzo dobrych cenach - zależy nam na tym, żeby zdrowe jedzenie nie musiało kosztować majątku i żeby ułatwić do niego dostęp.

 

Nasz team to osiem dziewczyn: Gosia, Gosia, Wiktoria, Weronika, Natalia, Natalia, Aleksandra i Joanna.
Łączy nas miłość do zdrowego trybu życia - lubimy aktywnie spędzać czas, tworzyć bogate i zdrowe posiłki oraz dbać o swoje samopoczucie, pamiętając o odpoczynku i czasie dla siebie.
Pomimo wielu obszarów, w których każda z nas się obraca (zaczynając od grafiki komputerowej i medycyny, poprzez dietetykę, muzykę, kryminalistykę i fotografię), nasze wartości są spójne. Wspólnie dbamy o dalsze losy naszej planety, świadomie ograniczając ilość plastiku w naszym życiu. A co poza tym? Kochamy zwierzęta! Łącznie mamy 4 psy, 3 koty, 1 królika. 

  • Omega Szkoła
  • Dobre Zielsko
  • Ze zdrowiem mi do smaku
  • DECOculture