BIOrę - SKLEP ZERO WASTE W POZNANIU

POZNAJCIE NAS!

Jesteśmy jedynym w Poznaniu, trzecim założonym w Polsce sklepem Zero Waste. Głównym celem naszej działalności jest uświadamianie potrzeby ograniczania produkcji śmieci - dla naszego zdrowia i dla dobra naszej planety. Dbałość o środowisko naturalne i oszczędne korzystanie z zasobów, jest zawsze naszym priorytetem. Sprzeciwiamy się powszechnie przyjętemu rozwiązaniu, w którym coś tak nietrwałego jak jedzenie (krótkie daty ważności) jest pakowane w coś tak niezniszczalnego jak plastik (długość życia - paręset lat). Sprzeciwiamy się bezmyślnemu niszczeniu środowiska, od którego zależymy. Nie godzimy się na to, żeby być zależnym od wielkich producentów/koncernów/marketów, które w imię zwiększania swoich zysków oferują nam coraz niższej jakości jedzenie zapakowane w coraz więcej plastiku. Nie chcemy patrzeć jak dostępna na rynku żywność powoli sama zamienia się w plastik. 

 

Dlatego właśnie powstaliśmy i dlatego też działamy w taki sposób, aby zapewniać łatwy dostęp do najlepszej jakości jedzenia i promować zdrowy sposób odżywiania przy jednoczesnym jak najmniejszym generowaniu odpadów. W naszym sklepie nie znajdą Państwo foliówek - wszystkie produkty sprzedajemy wyłącznie na wagę lub w słoikach. Żadne sprzedawane u nas produkty nie są konfekcjonowane w plastikowe opakowania. Pakujemy zakupy Klientów w papierowe torebki lub w szkło. Towarujemy się produktami w ogromnych objętościach, po to by maksymalnie ograniczyć produkcję śmieci. Kupienie towaru do sklepu to nie lada wyzwanie - niewielu dostawców jest zainteresowanych punktami takimi, jak nasz. Dzięki temu, że poszczególne produkty kupujemy od razu w wielkich opakowaniach, mamy bardzo wysokiej jakości żywność w bardzo dobrych cenach - zależy nam na tym, żeby zdrowe jedzenie nie musiało kosztować majątku i żeby ułatwić do niego dostęp.

Jest grafikiem, działa w Fundacji O!Mega prowadzącej niesystemową szkołę na ul. Przełajowej 5, stworzyła markę Naturofaktura i... z wielkiej miłości do życia i świata zajęła się marką BIOrę. Jej misją jest aktywne propagowanie zdrowego odżywiania i życia w stylu Zero Waste. Nie godzi się na postępowanie wobec Matki Natury w nieuczciwy sposób i próbuje zapobiec temu, by krótkowzroczne działanie ludzi doprowadziło do zniszczenia środowiska, w którym żyjemy. Pragnie też ułatwiać dostęp do wysokiej jakości produktów spożywczych i promować złotą zasadę "jesteś tym, co jesz".

Prywatnie mama trzech córek, od lat wegetarianka i zwolenniczka zdrowego odżywiania. Uwielbia kuchnie roślinną, którą chętnie uprawia. Prowadzi aktywny tryb życia - kocha długie spacery ze swoim ukochanym wyżłem, ćwiczy jogę, morsuje i trenuje łucznictwo konne :)

 

Jej największą pasją jest muzyka, posiadanie albumów CD na własność i koncerty na żywo to dla niej ogromna satysfakcja. Pasjonuje się także kryminalistyką – kryminologią w szerokim pojęciu i dąży do rozwoju w tym zakresie. Oprócz tego oczywistym jest, że jest fanką zdrowego żywienia, zwolenniczką diety roślinnej i wegańskiego stylu życia jak i aktywności sportowej. Ważna jest też dla niej dbałość o środowisko i o zwracanie uwagi na to, jaki wpływ na nie ma jej działanie. Jest także miłośniczką cukiernictwa (zdrowego) i chętnie spędza czas w kuchni na tworzeniu słodkości, jak i rozmaitych dań wytrawnych.

  

 

JAK JEST U NAS?

obraz1
EKOLOGICZNIE

Zdecydowana większość naszych produktów to żywność certyfikowana, pozostałe produkty pochodzą zawsze ze sprawdzonych źródeł

obraz2
CO DO GRAMA

Możesz kupić dokładnie tyle, ile potrzebujesz. Żeby spróbować nowości, żeby nie wyrzucić nadmiaru. To Ty decydujesz.

obraz3
BIODEGRADOWALNIE

Nie masz własnego opakowania albo kupujesz przez internet? Otrzymasz od nas papierową torebkę albo słoik. Zero plastiku!

obraz4
EKONOMICZNIE

Wydajesz mniej, ponieważ kupujesz tyle, ile potrzebujesz,
a dodatkowo nie płacisz za kolorowe i plastikowe opakowanie.

WSPÓŁPRACA ZERO WASTE

Naszą misją jest szerzenie idei Zero Waste. Jeśli tak jak my cenisz sobie życie i pracę w duchy ograniczania produkcji odpadów i ważne jest dla Ciebie to,
w jakim świecie żyjemy i tak jak my uważasz, że każdy może, w swoim codziennym działaniu, zrobić coś dobrego dla środowiska, zapraszamy do współpracy.
Współpracujemy z restauracjami, szkołami, klubami fitness, blogerami i jesteśmy otwarci na nowe propozycje i pomysły.  

  • Omega Szkoła
  • Dobre Zielsko
  • Ze zdrowiem mi do smaku
  • DECOculture